Skip to main content

9, 5 miliona skanów na szukajwarchiwach.pl

W serwisie szukajwarchiwach.pl można oglądać kolejne skany. Pochodzą one z archiwów państwowych w całym kraju.

Większość materiałów to akta metrykalne i akta stanu cywilnego, bezcenna pomoc w pracy genealogów. Znajduje się wśród nich m.in. akt ślubu Ignacego Mościckiego.

Nowością są materiały pochodzące z archiwów państwowych w Płocku i w Siedlcach, które dołączyły do grona instytucji publikujących skany w serwisie.

Znaczna część materiałów została przygotowana przez archiwa państwowe w Lublinie oraz w Poznaniu wraz z oddziałem w Koninie.

Pozostałe skany pochodzą z archiwów państwowych w Bydgoszczy wraz z oddziałem w Inowrocławiu, Częstochowie, Elblągu, Kaliszu, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Przemyślu, Radomiu, Rzeszowie, Suwałkach, Szczecinie, Warszawie (oddziały w Grodzisku Mazowieckim i Otwocku), Zielonej Górze oraz Archiwum Narodowego w Krakowie.

Publikowane skany zostały wykonane z mikrofilmów digitalizowanych masowo przez NAC oraz z materiałów oryginalnych skanowanych przez archiwa państwowe. Fundusze na digitalizację pochodziły z Programu Wieloletniego KULTURA+, środków Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych oraz środków własnych archiwów.

Przykłady:

Nadesłał: Bartłomiej Kuczyński NAC

Facebook Comments Box