Skip to main content

Skrzydła IT w administracji dla szukajwarchiwach.pl

Skrzydla IT w administracji dla szukajwarchiwach.plSerwis szukajwarchiwach.pl otrzymał nagrodę Skrzydła IT w Administracji w kategorii Narzędzia do komunikacji z obywatelami.

Skrzydła IT w Administracji to nagrody przyznawane projektom informatycznym zrealizowanym przez instytucje publiczne. Nagrody otrzymują projekty, które pod względem sposobu wdrożenia i osiągniętych efektów mogą stanowić wzór do naśladowania. Celem nagrody jest wyróżnienie instytucji, które poprzez zrealizowane projekty ułatwiły dostęp do usług publicznych, poprawiły jakość obsługi i komunikację na linii urząd – obywatel. Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: e-Administracja, e-Kultura i e-Edukacja, e-Usługi dla obywatela, Oprogramowanie do obsługi urzędu, Narzędzia do komunikacji z obywatelami.

Serwis szukajwarchiwach.pl został stworzony, jest utrzymywany i rozwijany przez Narodowe Archiwum Cyfrowe od 2009 r. Od początku istnienia serwis odwiedziło już ponad 1 000 000 użytkowników. Portal jest interfejsem internetowym Zintegrowanego Systemu Informacji Archiwalnej (ZoSIA) i służy do prezentacji opisów oraz kopii cyfrowych materiałów archiwalnych. Skany prezentowane w serwisie są efektem prowadzonej w sieci archiwów państwowych intensywnej digitalizacji materiałów archiwalnych. Obecnie serwis prezentuje ponad 14 000 000 kopii cyfrowych z ponad 30 instytucji, głównie archiwów państwowych. W najbliższym czasie planowane jest dodanie kolejnych kopii cyfrowych oraz znaczna modernizacja serwisu.

Wyróżnienie wręczono 22 kwietnia 2015 r. podczas II Forum IT dla Kierowników w Administracji. Nagrodę, w imieniu NAC, z rąk ministra Romana Dmowskiego (MAiC) odebrał dyrektor dr Wojciech Woźniak. Serwis szukajwarchiwach.pl otrzymał nagrodę Skrzydła IT w Administracji w kategorii Narzędzia do komunikacji z obywatelami.

Skrzydła IT w Administracji To wyróżnienia przyznawane przez miesięcznik „IT w Administracji” projektom informatycznym zrealizowanym przez instytucje publiczne.

Facebook Comments Box